Šiai dienai mokslas ir žinios yra peršamos per prievarta. Mokslo nauda yra pateikiama su grasinimais už tai, kad nesi pažangus mokinys, su prikaišiojimais, kad esi durnas. Vis klausiama „Kodėl nesimokai?“ Vis aiškinama, kad be mokslo nieko nepasiekti, o tai įvaro šokia tokia baimę dėl ateities. Tada pradedama mąstyti ar aš vertas būti tuo ir tuo, o gal aš iš prigimties esu negabus, todėl man ir stengtis nereikia?

Žmonės įstoją į aukštąsias mokyklas daugiau mažiau save atranda, realizuoja. Kiti suvokia, kad įstojo ten kur netraukia širdis. Tiesiog patyrė dideli spaudimą ir nesugebėjo tinkamai apsispręsti, nes mastė, kad čia pabaigus daugiau uždirbsiu ir tėvai taip sakė, bet nepasvėrė faktoriaus, kad dirbsi, kas nemiela širdžiai. Ir kankiniesi 4 ir daugiau metų, jei nesugebi turėti tiek drąsos ir išeiti, bei perstoti ten, kur jauti, kad yra tavo kelias.

Aš visiškai pritariu bendrajam lavinimui, nes žmogus yra supažindinamas su viskuo ir turėdamas minimalių žinių gali apsispręsti ko jis nori. Bet vidurinės mokslo pateikimas yra kaip prievolė.

Ar žmogui reikalingas valdiškas mokslas norint tampi sėkmingu?
NE.

Žmogau reikia tik žinių tos srities kuri jam patinka ir kuriai jaučia meilę. Šiai dienai mokslas yra pervertinamas. O reikamos žinios nesuteikiamos. Yra jaunų žmonių kurie negali ir nenori būti pavyzdingais mokiniais, jie nori veiksmo, veiklos, to kas įdomu. Bet visi žiūri į tuos kurie viską atlieka gerai ir sąžiningai, kurie laikosi tos paprastos tvarkos ir kuriems net nekyla noras griauti jos.

Žmogus turi trokšti žinių neverčiamas. Žmogus nuo gimimo turi pasirinkimo laisvę ir jos niekam nevalia trikdyti. Jeigu nori piešti, piešk, nori būti geru sportininku, siek šio tikslo, nori dainuoti, dainuok, nori būti chemiku, būk. Tu turi pasirinkimo laisve ir ja naudokis.

Nori po vidurinės atostogų? Pasiimk jas. Sako sugaiši metus?
O jei mokinsies tai kas nepatinka iššvaistysi visą gyvenimą.

Tėvai, aplinka stato jus į rėmus. Nuolatiniai klausymai kur stosi? , kaip sekas mokykloje? varo į depresiją tuos žmones kuriems su mokslais nesiseka. Tiksliau visiems sektųsi, jei jie to norėtu. Nėra negabių žmonių, tik aplinka riboja tuos žmones. Reikia sugebėti išsivaduoti iš tos dalies kuri yra primetama.

Sėkmingais tampa tie, kurie nebijo pasirinkti savo kelią, kad ir koks jis bebūtų.

Mano buvęs klasiokas, mokyklą paliko po 10 klasės, toliau kaip ir niekur nesimokino, taip pat nebuvo pažangus mokinys. Bandė, bet nepatiko. Prieš 2 metus pradėjo sportuoti kick boksą. Kai išėjo iš mokyklos. Neseniai tapo Lietuvos kick bokso čempionas savo svorio kategorijoje. Jei atrandi save ir darai kas patinka būti geriausi ten kur sieki juo būti. Kas būtu jei jis dabar mokytųsi per prievarta? Būti du metai kančių, kuris galiausiai nebūtu atnešęs jokio rezultato.

Šiandien sutikau klasioką ir kurio sutikimas paskatino tai parašyti. Jis irgi nebuvo geras mokinys, beveik nelankydavo, buvo ganėtinai ramus, neišsišokdavo, bet mokytis nemėgo. Po 10 klasių išėjo. Niekur toliau ir nesimokė, dirbo šian bei ten. Šiai dienai mokosi 11 klasėje, sugrįžo atgal į mokyklą. Kai paklausiau ar patinka, sako : „Dabar iš tikro labai patinka ir puikiai sekasi, ne tada kai mokiaus vien dėl reikalo“.
Dažnai girdžiu, tokie žmonės nėra laimingi, jie nieko gyvenime nepasieks ir t.t. Ir taip sako dažniausiai tie, kurie viską baigę, dirbą nemėgstamą darbą ir turi daugiau problemų nei realiai jų yra.

Žmones sėkmingais tampa tada, kai sugeba pasipriešinti standartams. Todėl jų tiek ir mažai yra.

Patiko (0)

Rodyk draugams